Piłkarze Pogoni wrócili na ścieżkę zwycięstw w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie po czterech meczach bez wygranej pokonali w piątkowy wieczór na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 w 21. kolejce ekstraklasy.
Gola na wagę trzech punktów w 64 minucie strzelił Michał Kucharczyk. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Dumy Pomorza zdobył Adam Frączczak, ale sędzia Damian Sylwestrzak po wideoweryfikacji anulował gola. Bramkarz portowej drużyny Chorwat Dante Stipica po raz trzynasty w tym sezonie zachował czyste konto.

Oba zespoły kończyły mecz w osłabionych składach. W Pogoni czerwoną kartkę po dwóch żółtych w 83 minucie otrzymał Kacper Smoliński. W Jagiellonii dwie żółte i w konsekwencji czerwone kartki zobaczyli w 83 minucie Czech Martin Pospisil i w 89 minucie Błażej Augustyn. Czerwone kartki dostali także w tym meczu kierownik Pogoni Daniel Strzelecki oraz trener Jagi Bogdan Zając.

Ekipa trenera Kosty Runjaića po sukcesie w Białymstoku nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma cztery punkty straty do prowadzącej Legii Warszawa, która w sobotę zagra z Wartą Poznań.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni 19 marca w Szczecinie zmierzą się z Lechią Gdańsk.