Siatkarki Grupy Azoty Chemika awansowały do półfinału mistrzostw Polski. Policzanki pokonały Energę MKS Kalisz 3:1 w drugim meczu play-off i ćwierćfinałową rywalizację do dwóch zwycięstw wygrały 2:0.
Podopieczne włoskiego trenera Marco Fenoglio rozpoczęły spotkanie od porażki w pierwszym secie do 21. Kolejne dwie partie chemiczki wygrały do 18. W czwartym secie policzanki obroniły pięć piłek setowych i same wykorzystując piątego meczbola wygrały seta do 31 zwyciężając cały pojedynek 3:1.

Natalia Mędrzyk przyjmująca Chemika i najlepsza zawodniczka środowego meczu przyznała, że nie był to najlepszy występ polickiej drużyny, ale zakończony sukcesem oraz awansem do półfinału. - Nie byłyśmy w super formie, ale liczy się zwycięstwo. Ostatni set pokazał, że mamy ducha walki i myślę, że tym wygrałyśmy. W czwartym secie pomyślałam o wyjeździe do Kalisza, to mówię "lepiej wygrać to 3:1". Bardzo dobrze, że dogoniłyśmy rywalki i nie męczyłyśmy się w tie-breaku - przyznała Mędrzyk.

W półfinale play-off siatkarki Chemika Police zagrają z triumfatorem sobotniej rywalizacji dwóch łódzkich drużyn ŁKS-u z Grotem Budowlani. Pierwsze półfinałowe spotkanie Chemika odbędzie się we wtorek w hali Netto Arena w Szczecinie.
Natalia Mędrzyk przyjmująca Chemika i najlepsza zawodniczka środowego meczu przyznała, że nie był to najlepszy występ polickiej drużyny, ale zakończony sukcesem oraz awansem do półfinału.