Piłkarki nożne Pogoni z kompletem punktów w 18 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianki pokonały w niedzielę u siebie Górnika Łęczna 2:1. Do przerwy po bramce Emilii Zdunek kobieca Duma Pomorza prowadziła 1:0 Po zmianie stron do remisu doprowadziła Weronika Kłuda.
Zwycięskiego gola w 80 minucie strzeliła Zofia Giętkowska. - Cieszę się, że przyniosło to bramkę i mogłyśmy wywalczyć trzy punkty. Cieszy charakter, którego brakowało w tych meczach przegranych. Było dziś czuć tą chęć strzelenia bramki, przyniosło to rezultat. Liczymy, że nie potkniemy się nigdzie, musimy liczyć na potknięcie Katowic.

Drużyna trenera Piotra Łęczyńskiego po niedzielnym sukcesie nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli ale ma tylko punkt straty do prowadzącego GKS-u Katowice, który niespodziewanie zremisował w Bielsku-Białej z Rekordem 0:0. W kolejnym meczu ekstraligi kobiet piłkarki Pogoni za tydzień w Szczecinie zmierzą się z UKS-em SMS Łódź
Zwycięskiego gola w 80 minucie strzeliła Zofia Giętkowska.